search-bar

Organizacja

Jakie wyzwania stawia współczesny biznes i jak sobie z nimi radzić?

Jan Karol Gołębiewski

11 października 2017 roku  odbyło się cykliczne wydarzenie CBRE IDEA LAB CONFENRECE, które w formie Laboratorium Idei Biznesowych przybliżyło liderom biznesu najnowsze trendy i wyzwania z zakresu Technologii, Strategii Środowiska Pracy oraz Placemakingu.

 CBRE IDEA LAB CONFENRECE to wydarzenie organizowane przez firmę doradczą CBRE, które jest odpowiedzią na zmiany obserwowane przez ekspertów firmy w środowisku biznesowym.

W trakcie spotkania międzynarodowi eksperci przybliżyli uczestnikom najnowszą wiedzę oraz odpowiedzi na dylematy pracowników i pokazali sposoby na kreowanie korzyści w biznesie. Dzięki elementowi networkingu CBRE IDEA LAB CONFENRECE jest doskonałym miejscem na nabranie szerszej perspektywy biznesowej, która umożliwi podejmowanie lepszych decyzji biznesowych.

Innowacje i ich rosnące znaczenie w biznesie. Jak przygotować się na technologiczną rewolucję, jak przygotować się na wyzwania, które ze sobą niesie? Na te pytania odpowiadało trzech ekspertów w panelu Technologia. O innowacjach technologicznych i rozwiązaniach dla nieruchomości opowiadał Thomas Herr, Head of Digital Innovation w CBRE, Phil Skipper, Head of IoT Business Development w Vodafone przybliżył rozwiązania komunikacyjne w inteligentnych budynkach, a Tomasz Nienartowicz, Cloud Consultant z Oracle w pasjonujący sposób opowiedział słuchaczom o historii Internetu, jego efektywności  i wykorzystaniu rozwiązań chmury w biznesie.

Zobacz prezentacje tematyczne

Prezentacja Thomas Herr
Prezentacja Phil Skipper
Prezentacja Tomasz Nienartowicz

Od lat obserwujemy zmiany w trendach związanych z aranżacją przestani biurowych. Przygotowaliśmy przykłady rewolucyjnych systemów pracy, idee wprost ze startupów, najnowsze rozwiązania z zagranicy oraz odpowiedź jak będziemy pracować w 2040 roku. David White, Global Alliance Relationship Manager w Johnson Controls opowiedział o rozwiązaniach technicznych w budynkach komercyjnych, a Martin Pongratz z CBRE przedstawił wnikliwą analizę zmiany jaka zaszła w sposobie użytkowania biura.

Zobacz prezentacje tematyczne

Prezentacja Martin Pongratz
Prezentacja David White

W jaki sposób planowanie przestrzeni wpływa na miasta i mieszkańców? Jak poprawić efektywność miast, sprawić, że są bardziej przyjazne ludziom, a jednocześnie wspierają rozwój biznesu? Poznaliśmy przykłady ze świata, które przedstawiał Andrew Phipps, Head of EMEA Retail w CBRE, zrozumieliśmy jak budować strategię placemakingu dzięki Marcie Trakul z Fundacji Na Miejscu (www.namiejscu.org.) oraz sprawdziliśmy jak radzi sobie Warszawa w trakcie wystąpienia Zastępcy Prezydenta m. st. Warszawy – Michała Olszewskiego.

Zobacz prezentacje tematyczne

Prezentacja Andrew Phipps
Prezentacja Michał Olszewski
Prezentacja Marta Trakul

Czytaj więcej z kategorii Organizacja:

Od handlarzy towarem do współpracowników i insiderów

Historia rynku nieruchomości komercyjnych i relacji biznesowych.

Najczęściej czytany

PropTech w biurze. Oszczędności i komfort pracy w jednym

Biometryka, big data, sztuczna inteligencja i Internet rzeczy. Nowoczesne technologie odważnie wkraczają do biur na całym świecie. W ubiegłym roku szacunkowa wartość tego rynku sięgnęła prawie 3 miliardów dolarów. A rozwiązania już dawno przestały służyć tylko ograniczaniu kosztów funkcjonowania.